karta tarota

Wróżby Tarota

Początki tej metody przepowiadania przyszłości sięgają XV wieku. Wróżba Tarota opiera się na analizie symboliczno-filozoficznej poszczególnych kart Tarota, których układy wskazują na możliwe w przyszłości rozwiązania rozmaitych sytuacji życiowych. Talia Tarota obejmuje 78 kart, grupowanych jako Wielkie Arkana (22 karty) i Małe Arkana (56 kart).

Horoskopy & Znak Zodiaku

Horoskopy – rysunek (mapa) najczęściej w kształcie koła, która obrazuje Układ Słoneczny w danym momencie w odniesieniu do danego punktu na Ziemi. Najpopularniejsze horoskopy to miłosny, urodzeniowy, dzienny.

Znakiem Zodiaku jest odcinek ekliptyki oddzielający poszczególne fazy położenia Słońca na tle gwiazd. Znaki te tworzą 12 gwiazdozbiorów ekliptyk: Barana, Byka, Bliźniąt, Raka, Lwa, Panny, Wagi, Skorpiona, Strzelca, Koziorożca, Wodnika i Ryb.

Wróżba & Wróżka

Wielu wróżbitów interpretuje nasze przyszłe, ale i przeszłe, losy na podstawie fizjonomii lub rysów naszych dłoni (chiromancja ręki). Najbardziej popularne wróżby to:
 1. Wróżba z Run
 2. Karty – Tarota, Taroka i talii 52 klasycznych kart
 3. Horoskopy i wróżenie z fusów.

Wróżka to osoba ze zdolnościami jasnowidzenia, przybliżająca magiczną stronę życia, wykorzystująca wiedze o elementach magii, liczb, kart, natury i astrologii. Pomaga w rozwiązywaniu życiowych spraw, przepowiada przyszłe zdarzenia, które interpretuje w formule wróżenia przeznaczenia.
astrokamera.pl online

Historia geomancji wywodzi się z dawnych czasów, kiedy to jeszcze ludy wędrowały po świecie i szukały miejsca dla siebie i swych rodzin aby  osiąść na stałe. Dla ludzi w tamtych czasach ważne było, aby tak wybrać miejsce dla osady  żeby możliwie wszyscy przetrwali w tym miejscu próbę czasu. Od najdawniejszych czasów nasi przodkowie odczytywali znaki na niebie jak i te, które płynęły z wnętrza ziemi. Ta wiedza pozwalała im na podejmowanie właściwych decyzji, dzięki czemu mogli żyć dłużej. Geomancja rozwijała się szybko. Stałą się bardzo popularna także do kontaktów ze światem duchów. Zaczęto też dość dokładnie przepowiadać przyszłość. Jednak dokładna historia powstawania geomancji nie jest nam wciąż znana. Geomancja znana była w Chinach jako feng shui,Persji,Babilonie i Egipcie, z czasem jej zasięg się oczywiście rozszerzał.

Pewne jest to, że wywodzi się ze starożytności i że przyjmowała różne formy, zależne od okresu czy osoby, która się akurat geomancja trudniła. Pierwotne geomantyczne figury tworzono z piasku albo ziemi, z czasem piasek zastąpił pergamin, a potem papier. Bardzo mocno geomancją interesowano się  w renesansie. O tej wyjątkowej technice wróżenia rozpisywali się znani w tamtych czasach okultyści.  Nie pozostała obca także doskonale nam znanemu Crowleyowi, który łączył geomancję z praktykami spirytystycznymi. Do dnia dzisiejszego klasyczną formą geomancji jest nie piasek, a papier, który z powodzeniem go zastąpił. Dużo łatwiej dzięki temu nakreślić te ważne znaki.

Geomancja do dziś jest bardzo ściśle powiązana z numerologią, magią i astrologią.

Jest wiedzą właściwie intuicyjną i niezwykłą, daje olbrzymie możliwości poznawcze. Pozwala rozwinąć intuicję i pogłębić zdolność rozumienia ludzi. Istnieje tutaj 16 figur, które oparte są na biegunowości świata, czterokrotności liczby 4. Dokładną interpretacją zajęła się kiedyś znana wróżka Lenormand, która żyła w latach 1772 – 1843. Spisała ona w swojej książce dokładne interpretacje wszystkich znaków, dzięki czemu do dnia dzisiejszego jej wiedza jest wciąż żywa i wykorzystywana podczas interpretacji tych szczególnych znaków.

Kiedy chcemy uzyskać odpowiedź na jakieś pytanie musimy się do tego przygotować. Standardowo proces uzyskiwania dopowiedzi na pytania dzieli się na tworzenie figur oraz na ich wnikliwa interpretację. Nie będzie tu opisany cały proces tworzenia figur, ale zamieszczone poniżej są nazwy i opisy, znaczenia poszczególnych figur. Jednak tak naprawdę uniwersalną interpretację ciężko podać. Trzeba ją po prostu czuć. Posiłkować można się interpretacjami znanych osób, ale trzeba umieć samodzielnie odczytywać te szczególne znaki.

Oto one:

 • VIA -   odpowiada za kręgosłup, wskazuje drogę, podróż, kierunek życia, życiowy cel i drogę
 • Populus-  odpowiada za przełyk, oznacza chaos, zmienność i różnorodność
 • Cauda Draconis -  odpowiada za stopy, jest to głowa smoka, oznacza kuszenie, zepsucie, zmienność
 • Caput Draconis  - odpowiada za mózg i kręgosłup to ogon smoka, oznacza coś nowego, jakiś życiowy próg, oświecenie
 • Puer- Mascula – odpowiada za kolana, oznacza pełnię energii, witalność, uwolnioną energię, pełnię życia i zadowolenie z siebie
 • Puella – femina – odpowiada za twarz, ramiona, piersi, oznacza dziewczynę, niewinność, uwodzenie, wewnętrzny urok
 • Amissio -  odpowiada za gruczoły potowe i pęcherz, oznacza porażkę, jakieś niepowodzenie, życiowego pecha
 • Acquisitio -  odpowiada za wątrobę, oznacza pieniądze, zmiany, coś nowego, innego i wciągającego
 • Carcer – odpowiada za żołądek oraz układ nerwowy, oznacza zatrzymanie w miejscu, bezwład i życiową stagnację, więzienie
 • Conjunctio -  odpowiada za słuch i nogi, oznacza współdziałanie, związek i wzajemną komunikację, ale też możliwy konflikt
 • Fortuna Minor – odpowiada za serce i mózg, oznacza coś innego, zuchwałego i krótkiego, przygodę, chwilowe zwycięstwo
 • Fortuna Major – odpowiada za kolana, szyję i oskrzela, oznacza rozkwit zawodowy, sławę i wielką nie tylko wewnętrzną moc i siłę
 • Laetitia – odpowiada za brzuch i płuca, oznacza życzliwość, radość odpoczynek, coś miłego i przyjemnego
 • Rubeus – odpowiada za krew i skórę, oznacza namiętność, agresję czy też gwałtowność i burzliwość
 • Albus – odpowiada za oczy ręce i ramiona, oznacza niewinność, odosobnienie, coś ukrytego, jakąś tajemnicę czy obietnicę
horoskop milosny doradca zyciowy
Usługi SMS na numer 72211 niedostępne w sieci T-Mobile (Era)
wróżby na sms telefon
codzienny
wielki horoskop na 2012 rok
moc imion
andrzejki
tłumaczenie snów
astrologia w pigułce
dla par singlii
horoskopy wrozki