karta tarota

Wróżby Tarota

Początki tej metody przepowiadania przyszłości sięgają XV wieku. Wróżba Tarota opiera się na analizie symboliczno-filozoficznej poszczególnych kart Tarota, których układy wskazują na możliwe w przyszłości rozwiązania rozmaitych sytuacji życiowych. Talia Tarota obejmuje 78 kart, grupowanych jako Wielkie Arkana (22 karty) i Małe Arkana (56 kart).

Horoskopy & Znak Zodiaku

Horoskopy – rysunek (mapa) najczęściej w kształcie koła, która obrazuje Układ Słoneczny w danym momencie w odniesieniu do danego punktu na Ziemi. Najpopularniejsze horoskopy to miłosny, urodzeniowy, dzienny.

Znakiem Zodiaku jest odcinek ekliptyki oddzielający poszczególne fazy położenia Słońca na tle gwiazd. Znaki te tworzą 12 gwiazdozbiorów ekliptyk: Barana, Byka, Bliźniąt, Raka, Lwa, Panny, Wagi, Skorpiona, Strzelca, Koziorożca, Wodnika i Ryb.

Wróżba & Wróżka

Wielu wróżbitów interpretuje nasze przyszłe, ale i przeszłe, losy na podstawie fizjonomii lub rysów naszych dłoni (chiromancja ręki). Najbardziej popularne wróżby to:
  1. Wróżba z Run
  2. Karty – Tarota, Taroka i talii 52 klasycznych kart
  3. Horoskopy i wróżenie z fusów.

Wróżka to osoba ze zdolnościami jasnowidzenia, przybliżająca magiczną stronę życia, wykorzystująca wiedze o elementach magii, liczb, kart, natury i astrologii. Pomaga w rozwiązywaniu życiowych spraw, przepowiada przyszłe zdarzenia, które interpretuje w formule wróżenia przeznaczenia.
astrokamera.pl online

Jeśli masz pytania, na które szukasz odpowiedzi, stoisz przed podjęciem ważnej decyzji, jakaś życiowa sytuacja powoli Cię przerasta, skorzystaj z pomocy wróżki. Jej karty nie rozwiążą Twoich problemów lecz naprowadzą na właściwy trop, podpowiedzą kierunek działania, pomogą rozwiać dręczące Cię obawy.

kabala

Skorzystaj z usług Wróżek, które powróżą Ci Twoją przyszłość przez wróżby kabały:

Wróżka Sybilla Wróżka Sybilla


Co to jest kabała?


Kabała jest swego rodzaju nauką, która oferuje nam swój całkiem odmienny sposób na badanie świata i ludzi i ich drogi życia. Kabała ma związek z nadprzyrodzonymi zdolnościami i odmiennym postrzeganiem świata przez niektóre osoby. Kabałą nazywane są też tajemnie nauki judaizmu, jak również mistyki żydowskiej. Na świecie kabała ma wielu swoich zwolenników. Zrozumienie kabały i tego jaki ma związek z ludzkim życiem jest trudne. Chcąc dobrze określać ludzkie drogi życia trzeba poznać wiele tajników kabały i poświecić wiele czasu na doskonalenie jej teorii i rozmaitych teorii.

Pochodzenie i teorie


Wróżby Kabały tak po prawdzie wywodza się z kultury i religii żydowskiej. Jest to ważna część żydowskiego mistycyzmu. Aspekty kabały są studiowane przez wielu ludzi na całym świecie. Wielu z nim dogłębne jej zrozumienie zajmuje nawet kilkadziesiąt czy kilkaset lat. Sama kabała jest bardzo stara. Do dziś nie wiadomo dokładnie ile liczy sobie lat. Natomiast udało się ustalić, że pierwsze kabalistyczne dokumenty sięgają czasów I wieku naszej ery. Być może za kilka lat otrzymamy odpowiedź na to pytanie i dowiemy się od kiedy wierzono w kabałę.
Kabała zawiera ważne teorie kosmogoniczne i posługuje się specyficzną liczbową symboliką. Za najważniejszą uważna jest kabała żydowska, która bezpośredni związek ma z trzema głównymi nurtami na które zasadniczo się dzieli. Kabała od zawsze interesowała ludzi. Obecnie jej zagadki rozwiązują ludzie różnych wyznań i kultur, jednak sporą ich część wciąż stanową Żydzi. Aby poznać dogłębnie kabałę potrzeba wiele czasu i cierpliwości. Jednak jeśli poświęcimy się dla nauki kabały przyniesie to dla nas zamierzone efekty.

Rodzaje i znaczenie


Na podłożu tej kabały ukszałtowała się kabała okultystyczna. Jej twórcami byli średniowieczni heretycy łączący kabałę żydowską z okultyzmem, hermetyzmem i astrologią. Ten zapoczątkowany w średniowieczu nurt stał się z kolei podstawą dziewiętnastowiecznego okultyzmu. Z tego właśnie odłamu kabały żydowskiej narodził sie Tarot. Jego symbolika sięga kultury żydowskiej nie tylko w swoj historii; wygląd kart i podpisy w języku hebrajskim nawiązują do tradycji starotestamentowych.
Słowo kabała występuje również w połączeniu ze stawianiem kart. Znaczenie tej kabały jest inne niż szeroko rozumiana kabała judaistyczna. W kabale karcianej wróżka posługując się talią kart (24 lub 52 karty), tarotem z 78 kart, kartami anielskimi lub cygańskimi odczytuje przepowiednie. Przypisane poszczególnym kartom znaczenia pozwalają na dokładną interpretację kart znajdujących sie w określonym układzie i dzięki temu na udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Taką przepowiednię nazywamy stawianiem kabały lub wróżeniem kabały.

horoskop milosny doradca zyciowy
Usługi SMS na numer 72211 niedostępne w sieci T-Mobile (Era)
wróżby na sms telefon
codzienny
wielki horoskop na 2012 rok
moc imion
andrzejki
tłumaczenie snów
astrologia w pigułce
dla par singlii
horoskopy wrozki