karta tarota

Wróżby Tarota

Początki tej metody przepowiadania przyszłości sięgają XV wieku. Wróżba Tarota opiera się na analizie symboliczno-filozoficznej poszczególnych kart Tarota, których układy wskazują na możliwe w przyszłości rozwiązania rozmaitych sytuacji życiowych. Talia Tarota obejmuje 78 kart, grupowanych jako Wielkie Arkana (22 karty) i Małe Arkana (56 kart).

Horoskopy & Znak Zodiaku

Horoskopy – rysunek (mapa) najczęściej w kształcie koła, która obrazuje Układ Słoneczny w danym momencie w odniesieniu do danego punktu na Ziemi. Najpopularniejsze horoskopy to miłosny, urodzeniowy, dzienny.

Znakiem Zodiaku jest odcinek ekliptyki oddzielający poszczególne fazy położenia Słońca na tle gwiazd. Znaki te tworzą 12 gwiazdozbiorów ekliptyk: Barana, Byka, Bliźniąt, Raka, Lwa, Panny, Wagi, Skorpiona, Strzelca, Koziorożca, Wodnika i Ryb.

Wróżba & Wróżka

Wielu wróżbitów interpretuje nasze przyszłe, ale i przeszłe, losy na podstawie fizjonomii lub rysów naszych dłoni (chiromancja ręki). Najbardziej popularne wróżby to:
 1. Wróżba z Run
 2. Karty – Tarota, Taroka i talii 52 klasycznych kart
 3. Horoskopy i wróżenie z fusów.

Wróżka to osoba ze zdolnościami jasnowidzenia, przybliżająca magiczną stronę życia, wykorzystująca wiedze o elementach magii, liczb, kart, natury i astrologii. Pomaga w rozwiązywaniu życiowych spraw, przepowiada przyszłe zdarzenia, które interpretuje w formule wróżenia przeznaczenia.
astrokamera.pl online
sennik znaczenie snów

Sennik snów – znaczenie snu w pigułce

Zdobądź szczegółowe i indywidualne informacje odnośnie Twojego snu
Przyśniło Ci się coś dziwnego?
Może śmierć, zęby, dziecko, wypadek, choroba?
Chcesz wiedzieć co oznacza Twój sen?
Wyślij SMS pod numer: 73103
o treści: Sennik.krotki opis snu
3,69 zł z VAT/sms
Usługi SMS niedostępne w sieci T-Mobile (Era)

Gdy umysł śpi, budzą się demony.

Demony świadomości – Fazy snu

Takie słowa na jednej ze swoich rycin umieścił hiszpański malarz Francisco de Goya y Lucientes. Rycina ta składa się na cykl mrocznych grafik, które przedstawiają alegorie stanów ludzkiej świadomości.

Demony bardzo szybko zaistniały w naszej świadomości i słowniku. Są bowiem idealnym wytłumaczeniem tego, co się w nas budzi w nocy. W czasie snów bowiem nie budzą się demony, ale nasze drugie ja – drugie ego. Owo drugie ego jest uśpione w ciągu dnia i nie mamy do niego dostępu ze względu na ograniczenia naszego ego.

Fazy snu

Sny są czasem kiedy nasze ciało i umysł odpoczywają, odprężają się. Prawidłowa długość snu wynosi od 7 do 8 godzin na dobę. W czasie snu nasz umysł „wpada” kolejno w fazy zwane fazami snu a odpowiadającymi falom mózgowym.

Sen – Faza 0

Faza 0 następuje w momencie kiedy nasz umysł zaraz po zamknięciu oczu spada z fal Beta w rytm fal Alfa. Nie jest to jeszcze sen – dopiero zasypiamy. Faza ta trwa od 10-15 minut, możemy odczuwać w tym czasie kołysanie, opadanie czy wnoszenie się.

Sen – Faza 1

Faza 1 następuje gdy fale mózgowe zwolnią do zakresu Theta. W tym momencie zaczynamy widzieć nielogiczne i oderwane od siebie obrazy i skojarzenia. Powoli tracimy kontakt z rzeczywistością. Osoba obudzona z tego stadium stwierdzi, że wcale nie spała.

Sen – Faza 2

Częstotliwość fal mózgowych spada jeszcze bardziej ale nadal znajduje się w zakresie Theta. W przebiegu tych fal pojawiają się jednak od czasu do czasu gwałtowne przyśpieszenie fal. Nosza one nazwę wrzecion snu. W tym momencie człowiek spostrzega, że jego świadomość zanika i gwałtownie „rozbudza” się na moment aby sprawdzić, czy już śpi. W tej fazie następuje stopniowe wyłączanie świadomości.

Sen – Faza 3 i Faza 4

W fazie trzeciej zanikają fale Theta na rzecz fal Delta i takie fale pozostają przez okres 3 i 4. Obie te fazy nazywają się snem wolnofalowym. W trakcie tych faz oddech jest regularny i rzadki, ciśnienie tętnicze i temperatura ciała spada, ustają ruchy gałek ocznych, zanika napięcie mięśni. Co ciekawe uwalniany jest do krwi hormon wzrostu, dzięki czemu przyśpieszone jest np. gojenie ran.

Teraz to fale mózgowe zaczynają przyśpieszać (po około 70 minutach od zaśnięcia) a mózg wraca z fazy 4 do fazy 1. Po kolejnych 20 minutach mózg wpada w fazę REM. Jeśli będziemy podłączeni w tym momencie do EEG, wykres wykaże, jakbyśmy się właśnie obudzili. Przyśpiesza się oddech i bicie serca a gałki oczne zaczynają przyśpieszać.

Faza REM to właśnie to najbardziej tajemnicze stadium snu zwane również snem paradoksalnym. Tu pojawiają się nasze marzenia senne. Odbieramy w tym czasie bodźce z zewnątrz ale nasz organizm i umysł je ignoruje. Jeśli ktoś nas obudzi w fazie REM będziemy pamiętać to co nam się śniło.

Po fazie REM następuje powrót do jednej z faz snu. Następują one kolejno po sobie z bardzo dużą dokładnością. Okres jednego cyklu wynosi 90 minut, po czym następuje faza REM

fazy snow

Jak tłumaczyć sny?


Marzenia senne

Sny są pomostem pomiędzy różnymi stadiami świadomości. Dzięki snom mamy wgląd w świat niedostępny intelektowi. Aby jednak móc odczytywać sny musimy posiadać umiejętność ich kalibrowania. Czemu w nocy pojawia się drugie ego? Mogłoby ono pojawić się również w ciągu dnia, jednak jesteśmy zbyt zidentyfikowani z naszymi mechanizmami obronnymi. Widzimy nas jedynie takich, jakich chcielibyśmy zobaczyć bądź w jakich siebie wierzymy. W nocy jednak nasz umysł śpi i nie ma żadnych ograniczeń. Wtedy też pojawiają się głębokie i wielopoziomowe metafory. Metafory te to nic innego jak sny. Czasem są normalne, czasem wydają się nam dziwne. Czy są jednak dziwne? Nie. W snach bowiem komunikujemy się z naszym ego w zupełnie odmiennym języku. Jeśli chcesz poznać język snów, musisz się go nauczyć tak jak innego obcego języka.

Jak tłumaczyć sny?

Teorie psychologiczne oraz parapsychologiczne dzielą osobowość człowieka na trzy części. W modelu psychoanalitycznym jest to ID, Ego i Superego a w ezoterycy jest to podświadomość, świadomość i nadświadomość. Według najpopularniejszych teorii za senne marzenia odpowiada Id czyli nasza podświadomość.  Nasza podświadomość w czasie snu stara się nawiązać kontakt z naszą świadomością by przekazać istotne informacje, rozwikłać problemy lub dać kilka rad naszej świadomości.

Niestety większość marzeń sennych jest dla nas tajemnicą i zagadką. Sny potrafią być absurdalne, nieprawdopodobne czasem wręcz straszne. Można jednak dostrzec w nich pewne symbole, które powtarzają się. Naukowcy oraz pseudonaukowcy od zawsze starają się rozszyfrować tę symbolikę. Ze względu jednak na mnogość tych symboli oraz róznice kulturowe, nie jest to proste zadanie.

Jedni nazywają to kalibracją a inni interpretacją snów. Aby dokonać tych czynności we właściwy sposób należy nie tylko być obeznanym w dziedzinie oraz symbolice snów ale również wykazać się ogromną wyobraźnią oraz wrażliwością w tej dziedzinie. Wiele przekazów w snach ma charakter uniwersalny i mimo różnic kulturowych, znaczą mniej więcej to samo.  Aby się dowiedzieć co oznacza sen wystarczy skorzystać z sennika…

Sennik

„Chociaż masz oczy, by widzieć innych, potrzebujesz lustra, by zobaczyć siebie”.

Sennik to zbiór symboli, które mają charakter uniwersalny i które udało się już naukowcom i ezoterykom zinterpretować. W zależności od sennika znajduje się tam albo tłumaczenie snu albo rozbudowana interpretacja z dokładnymi opisami.

Sennik pochodzi z czasów starożytnego Egiptu, dlatego też często spotkać się można z nazwą sennik egipski. W Egipcie sny odgrywały ogromnie ważną rolę w życiu człowieka. Na podstawie snu wielu Egipcjan rozstrzygało wiele życiowych decyzji czy problemów (motywacja do walki, wojen, zawarcie pokoju, małżeństwa, natchnienie dla artystów).

W średniowieczu, sny były traktowane jako ostrzeżenie od Boga. Jako biblijny przykład osoby interpretującej sny w trafny sposób można podać św. Józefa. Chińczycy dzięki snom poznawali samych siebie a Freud widział w snach niespełnione pragnienia.

Często jednak, za Alfredem Adlerem uczeni tłumaczą, że w snach rozwiązujemy swoje problemy. Ponieważ w trakcie snu mózg pracuje dużo bardziej efektywnie również i odnajduje lepsze rozwiązania naszych problemów. Adler był zdania, że marzenia senne służą naszemu  rozwojowi i są odzwierciedleniem naszej osobowości. Carl Jang był zdania, że sny wprowadzają harmonie w życiu człowieka, równowagę cech żeńskich i męskich. Uważał on, że dzięki takim aspektom, możemy poznać swoje własne ja, które nie zawsze jest akceptowane przez nas samych.

Senniki w kulturach starożytnych

Senniki w kulturach starożytnych

Sennik asyryjski –

 • Sny to omeny omeny.
 • sen spisany na glinianych tablicach odnalezionych w Nineveh, pochodzi z okresu panowania króla Ashurbanipala –  jeśli człowiek we śnie wzbija się często w przestworza, straci wszystko, co posiada.

Sennik babiloński

 • sny „dobre” – zesłane przez bogów, i „złe – zesłane przez demony,
 • bogini snów – Mamu,
 • kapłani służyli Mamu, by nie dopuścić do spełnienia się snów złych.

 Sennik egipski

 • z 1350 r.p.n.e., znajduje się obecnie w zbiorach Muzeum Brytyjskiego,
 • rozróżnia sny „dobre” i „złe”,
 • zawiera zaklęcia, które mają pomóc unikać konsekwencji nieprzyjemnych czy nawet złowrogich snów.

Sennik grecki

 • sny „dobre” i „złe”,
 • zwyczaj inkubacji snów – czyli wywoływania snów na określony temat, był to sposób na uzyskanie pożądanej odpowiedzi, zwłaszcza w chorobie
 • przed inkubacją Grecy wykonywali obrzędy, w celu samooczyszczenia się. Przez dwa dni przed wejściem do świątyni musieli się powstrzymywać od seksu, jedzenia mięsa, ryb i dziczyzny oraz picia czegokolwiek prócz wody. Dodatkowo obrzędy wymagały złożenia ofiary ze zwierzęcia dla boga, który miał zostać wywołany we śnie.
 • ludzie pojawiający się w ich snach, zamieszkują świat podziemi.

Sennik hebrajski

 • Hebrajczyków, jako monoteiści uważali sny za głos jednego boga. „Bóg raz się odzywa i drugi, tylko się na to nie zważa. We śnie i w nocnym widzeniu, gdy spada sen na człowieka; i w czasie drzemki na łóżku otwiera on ludziom oczy, przerażenie budzi w ich sercu” (Księga Hioba, 33, 14-16).
 • sny „dobre” i „złe”, zsyłane przez złe duchy.

Sennik indiański

 • sny odkrywają ukryte pragnienia duszy,
 • członek plemienia o najbogatszych snach zostawał zwykle szamanem,
 • Irokezi próbowali wymusić spełnienie swych pragnień poprzez ich odgrywanie,
 • Huronowie uważali, że dusza może być zaspokojona poprzez wyrażenie swoich pragnień we śnie.

Sennik muzułmański

 • świętej księdze Mahometa jest podział między snami prawdziwymi a fałszywymi,
 • Prawdziwe sny zsyłane przez Boga,
 • odprawianie niektórych rytuałów w celu wymuszenia dobrych snów i obrony przed konsekwencjami złych snów,
 • w okresie późniejszym tłumaczenia snów w kulturze muzułmańskiej była łączona z astrologią.

Sennik rzymski

 • należy poznać życzenia bóstw.
 • Cesarz August wydał nakaz, iż każdy, kto miał sen opisujący sprawy państwa, musiał go opowiedzieć w miejscu publicznym,
 • znaczenie snów było żywo omawiane w środowisku uczonych.

Sennik japoński

 • istniały świątynie (istnieją do dziś) na Dalekim Wschodzie do inkubacji snów,
 • japońscy cesarze, aby rozwiązać problemy polityczne, inkubowali sny w świątyni Shinto w USA na wyspie Kiusiu,
 • pałac cesarza zawierał tak zwaną „salę snów” z łożem inkubacyjnym wykonanym z gładzonego kamienia.

horoskop milosny doradca zyciowy
Usługi SMS na numer 72211 niedostępne w sieci T-Mobile (Era)
wróżby na sms telefon
codzienny
wielki horoskop na 2012 rok
moc imion
andrzejki
tłumaczenie snów
astrologia w pigułce
dla par singlii
horoskopy wrozki