karta tarota

Wróżby Tarota

Początki tej metody przepowiadania przyszłości sięgają XV wieku. Wróżba Tarota opiera się na analizie symboliczno-filozoficznej poszczególnych kart Tarota, których układy wskazują na możliwe w przyszłości rozwiązania rozmaitych sytuacji życiowych. Talia Tarota obejmuje 78 kart, grupowanych jako Wielkie Arkana (22 karty) i Małe Arkana (56 kart).

Horoskopy & Znak Zodiaku

Horoskopy – rysunek (mapa) najczęściej w kształcie koła, która obrazuje Układ Słoneczny w danym momencie w odniesieniu do danego punktu na Ziemi. Najpopularniejsze horoskopy to miłosny, urodzeniowy, dzienny.

Znakiem Zodiaku jest odcinek ekliptyki oddzielający poszczególne fazy położenia Słońca na tle gwiazd. Znaki te tworzą 12 gwiazdozbiorów ekliptyk: Barana, Byka, Bliźniąt, Raka, Lwa, Panny, Wagi, Skorpiona, Strzelca, Koziorożca, Wodnika i Ryb.

Wróżba & Wróżka

Wielu wróżbitów interpretuje nasze przyszłe, ale i przeszłe, losy na podstawie fizjonomii lub rysów naszych dłoni (chiromancja ręki). Najbardziej popularne wróżby to:
 1. Wróżba z Run
 2. Karty – Tarota, Taroka i talii 52 klasycznych kart
 3. Horoskopy i wróżenie z fusów.

Wróżka to osoba ze zdolnościami jasnowidzenia, przybliżająca magiczną stronę życia, wykorzystująca wiedze o elementach magii, liczb, kart, natury i astrologii. Pomaga w rozwiązywaniu życiowych spraw, przepowiada przyszłe zdarzenia, które interpretuje w formule wróżenia przeznaczenia.
astrokamera.pl online

Są pytania, na które szukasz odpowiedzi: Czy związek, który przechodzi kryzys przetrwa? Czy trudna sytuacja w pracy rozwiąże się pomyślnie dla Ciebie? Czy kłopoty kogoś Ci bliskiego znajdą szęśliwe zakończenie? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą Ci magiczne Karty Tarota. Postaw swoje pytanie doświadczonej wróżce.

wrozby tarota

Wróżki, które postawią Ci Wróżby Tarota:

Wróżbita Zefir Wróżbita Zefir
Wróżka Bogumiła Wróżka Bogumiła
Wróżka Gaja Wróżka Gaja
Magdalena Rutkowska-Odero Magdalena Rutkowska-Odero
Wróżka Sybilla Wróżka Sybilla

Wróżka, która postawi Ci Tarot Aleistera Crowley’a:


Historia Tarota

Tarot – Pochodzenie

Historia tarota nie ma również kresu.

Karty Tarota od zawsze owiane były mroczną tajemnicą. Dotyczy to zarówno ich pochodzenia, na temat którego krąży wiele legend i mitów oraz działania jak i sposobu działania. Nie wiadomo czy to jest czyjś przekaz czy jedynie intuicja osób, które stawiają Tarota. Nie jest również znany pierwowzór postaci kart.

Ktokolwiek się bowiem wiąże z Tarotem, bierze na siebie jarzmo łańcucha duchowych wtajemniczeń, które rozpoczynają się od Henocha i Hermesa Trismegistosa, lecz nie kończą nigdzie.” Eliphas Levi

Dotychczas, żaden z historyków nie był w stanie udokumentować okresu ani miejsca powstania Tarota. Wiadomo jedynie, że Tarot liczy sobie co najmniej kilka wieków a jego tradycja kształtowała się ponad 600 lat.

Środowisko okultystyczne jest podzielone. Moera de Daumartinaza pochodzenie tarota uważa starożytny Egipt, z którego to Tarot trafił do Europy razem z Cyganami. Morea twierdzi, że stworzyli go egipscy kapłani w celu przechowywania tajemnej wiedzy. Za podobną teorią jest Mason francuski lingwista, kleryk, okultysta, który zauroczony talią Antoine Court de Gebelin (1725-1784), stwierdził, że Tarot jest „obrazkową księgą” boga Totha.

Inni, że alegoryczne wizerunki kart Tarota pochodzą z ludus triumphorum czyli średniowiecznych malowideł, które przedstawiały tryumfalne pochody organizowane we włoskich miastach z okazji religijnych i świeckich świąt. W trakcie takich pochodów tłum ciągnął wozy udekorowane posągami pogańskich bóstw, które występują na arkanach Marziano Tortony. Wykonał on te talię na zamówienie księcia Marii Filippo Viscontiego.

Desawatar twierdzi, że pierwowzorem Tarota jest hinduska gra w karty, która istniała już 3000 lat temu w Indiach. Inni uważają, że Tarot został przywieziony przez rycerza powracającego z wyprawy krzyżowej do Ziemi Świętej.

Do uformowania się Wielkich Arkan Tarota wpływ mogła mieć również tzw. ars memoriae czyli sztuka pamięci. Sztuka ta koncentruje się na medytacji nad serią ikon o tematyce religijnej i filozoficzno-gnostycznej.

Jako pochodzenie kart Tarota uważa się również „Grę Króla i Królowej” w którą to grano między innymi w 1240 roku na synodzie w Worcester. Pierwsze wzmianki na temat kart Tarota pochodzą z Włoch z 1500 roku. Tarot był wypełniaczem czasu w przerwach pomiędzy rozgrywkami gry hazardowej, zwanej ronfa (pózniej tarocco). Wiele można przeczytać również o zakazie używania Tarota. W 1367 zakazano go w mieście Bern a następnie w 1377 we Florencji.

W latach 1643-1664 powstaje tzw. Tarot marsylski. Wtedy to Jacques Vievilla stworzył dość archetypową odmianę Tarota, która jako była pierwsza nosiła pełną symbolikę: symbole astrologiczne, alchemiczne, kabalistyczne.

Rodzaje talii Tarota

Tarot – rodzaje talii

Jedną z pierwszych ważniejszych talii Tarota stworzył Court de Gebelin, który jako pierwszy skojarzył 22 karty Arkan Wielkich z 22 literami alfabetu hebrajskiego. Miało być to dowodem na to, że wzorem Tarota była Księga Bożych Tajemnic. Jego prace kontynuował diakon Kościoła Katolickiego – Alphonse Louis Constant (Alliette). On po raz pierwszy skojarzył Tarot z Kabałą.

W 1910 roku okultysta Artur Edward Waite, wraz z Pamela Dolman Smith stworzył wersje tarota Tarot Rider-Waite’a. Zastąpił on VIII – arkan Sprawiedliwość arkanem XI Moc. W arkanach mniejszych nastomiast, zastąpił diagramy na blotkach scenami figuralnymi.
Ostatnim ale nie najmniej waznym punktem w historii Kart Tarota była praca Aleistera Crowleya, który to zerwał z panującym obyczajem wzorowania sie na dawnych tarotowych wizerunkach. Tworząc Tarota Maroon, Crowley opierał się na magiczno-wizualizacyjnych praktykach Zakonu Złotego Brzasku.Bez względu na podziały, większość autorów książek odwołuje się do tradycji Zakonu Złotego Blasku. Kluczem do jej zrozumienia jest kabalistyczny diagram wyobrażający Drzewo Życia.

Skład talii Tarota

TAROT – TALIA

Talia Tarota składa się z dwóch części – tzw. Arkan. Arkan mniejszy składa się z 56 kart a Większy z 22. Wszystko zaczyna się od Wędrowca, który uważany jest za arkan wszelkiego początku. Podróż Wędrowca (Głupca) przez poszczególne arkana Wielkie jest metaforą naszego życia, w trakcie którego doświadczamy zarówno przyjemnych jak i nieprzyjemnych praktyk.

Poszczególne karty Wielkich Arkan są przystankami w naszym życiu – etapami w którymi możemy podsumować nasze dotychczasowe życie.

Poszczególny Arkan ma za zadanie kontrolę naszego życia, dlatego powinien być impulsem do zastanawiania się nad własnymi brakami, spłaceniem zobowiązań, zmianą życia. Podróż zamyka druga karta brama, którą jest Świat.

Analizując arkana pod różnymi aspektami, droga ta zawiera się pomiędzy:

 

 1. początkiem i końcem doświadczenia (Aspekt fizyczny),
 2. uczuciową słabością a siłą (aspekt emocjonalny),
 3. niewiedzą a wiedzą (Aspekt intelektualny),
 4. Nieświadomością a świadomością siebie (Aspekt duchowy),
 5. niezrozumieniem a rozumieniem (Aspekt filozoficzny).

 


Małe Arkana & Wielkie Arkana


Najprostszy podział Wielkich Arkanów to trzy siedmiocyfrowe ciągi kart. Arkana rozłożone w trzech rzędach odzwierciedlają życiową drogę człowieka, jego duchowy i psychiczny rozwój oraz rozumienie otaczającego go świata. Arkana Wielkie są również silnym przekazem kosmicznej energii.

 

Arkana Małe składają się z 56 kart, które podzielone są na 4 grupy (kolory, serie, ciagi), które kojarzone są czterema żywiołami Starożytności.

 

 • Buławy reprezentują ogień oraz determinują energię, kreatywność oraz aktywność
 • Kielichy reprezentują wodę a determinują uczucia, emocje, miłość, relacje i intuicję.
 • Miecze reprezentują powietrze a determinują myśl, intelekt, komunikację i konflikty
 • Pentakle reprezentują Ziemię a determinują kwestie materialne, pracę, zdrowie fizyczne, pieniądze i praktyczność

 

W skład każdej grupy wchodzi:

 • As
 • 4 grupy dworskie (giermek – także zwany jako paź, walet, goniec; rycerz – inaczej kawaler, jeździec; królowa – dama, sybilla; król – faraon)
 • 9 kart numerycznych od 2 do 10.

Arkana Małe mają za zadanie uporządkować życie i nadać mu kierunek. To one zawierają symboliczną odpowiedź na każde zadane pytanie, dotyczące codziennych problemów.

Innym podziałem Arkan Małych jest ten związany z tzw. bramami. Dopełniają one znaczenia kart. Bram jest dziewięć i każdej z nich odpowiada jedna karta:

 • trójka Buław,
 • piątka Kielichów,
 • ósemka Kielichów,
 • szóstka Mieczy,
 • ósemka Mieczy,
 • as Pentakli,
 • szóstka Pentakli,
 • dziewiątka Pentakli,
 • dziesiątka Pentakli.

Małe Arkana podporządkowane są Arkanom Wielkim poprzez przypisanie poszczególnych kart do konkretnych Wielkich Arkanów:

 • karty dworskie Buław (począwszy od króla do giermka) odpowiadają w kolejności Magowi, Papieżycy, Cesarzowej, Cesarzowi;
 • kart dworskie Mieczy odpowiadają w kolejności – Eremicie, Sprawiedliwości, Rydwanowi, Kochankom;
 • karty Kielichów odpowiadają w kolejności – Mocy, Wisielcowi, Śmierci, Umiarkowaniu;
 • karty dworskie Pentakli – Słońcu, Księżycowi, Gwieździe, Wieży.
 • karty numeryczne Buław i Mieczy odpowiadają Wielkim Arkanom począwszy od I do X,
 • karty numeryczne Kielichów i Pentakli –arkanom od XI do XX.

Usługi SMS niedostępne w sieci T-Mobile (Era)

horoskop milosny doradca zyciowy
Usługi SMS na numer 72211 niedostępne w sieci T-Mobile (Era)
wróżby na sms telefon
codzienny
wielki horoskop na 2012 rok
moc imion
andrzejki
tłumaczenie snów
astrologia w pigułce
dla par singlii
horoskopy wrozki