karta tarota

Wróżby Tarota

Początki tej metody przepowiadania przyszłości sięgają XV wieku. Wróżba Tarota opiera się na analizie symboliczno-filozoficznej poszczególnych kart Tarota, których układy wskazują na możliwe w przyszłości rozwiązania rozmaitych sytuacji życiowych. Talia Tarota obejmuje 78 kart, grupowanych jako Wielkie Arkana (22 karty) i Małe Arkana (56 kart).

Horoskopy & Znak Zodiaku

Horoskopy – rysunek (mapa) najczęściej w kształcie koła, która obrazuje Układ Słoneczny w danym momencie w odniesieniu do danego punktu na Ziemi. Najpopularniejsze horoskopy to miłosny, urodzeniowy, dzienny.

Znakiem Zodiaku jest odcinek ekliptyki oddzielający poszczególne fazy położenia Słońca na tle gwiazd. Znaki te tworzą 12 gwiazdozbiorów ekliptyk: Barana, Byka, Bliźniąt, Raka, Lwa, Panny, Wagi, Skorpiona, Strzelca, Koziorożca, Wodnika i Ryb.

Wróżba & Wróżka

Wielu wróżbitów interpretuje nasze przyszłe, ale i przeszłe, losy na podstawie fizjonomii lub rysów naszych dłoni (chiromancja ręki). Najbardziej popularne wróżby to:
  1. Wróżba z Run
  2. Karty – Tarota, Taroka i talii 52 klasycznych kart
  3. Horoskopy i wróżenie z fusów.

Wróżka to osoba ze zdolnościami jasnowidzenia, przybliżająca magiczną stronę życia, wykorzystująca wiedze o elementach magii, liczb, kart, natury i astrologii. Pomaga w rozwiązywaniu życiowych spraw, przepowiada przyszłe zdarzenia, które interpretuje w formule wróżenia przeznaczenia.
astrokamera.pl online

Twój horoskop indywidualny

Jest ich 12, tyle ile miesięcy w roku. Rodząc się w konkretnym miesiącu i dniu roku zostajemy przyporządkowani jednemu z nich. Znaki zodiaku posiadają unikalne dla każdego z nich cechy osobowości, którymi potrafimy określić typ człowieka, z jakim mamy do czynienia. Indywidualne charaktery, wyróżniające jednych ludzi od drugich, są bardzo często definiowane na ich podstawie. Znaki zodiaku, bo o nich mowa, to najlepszy z dotychczas znanych sposobów na wstępne „przyporządkowanie” typów osobowości.
Te astrologiczne znaki wykorzystywane we flirtach czy wróżbach, ale i też w wielu kontaktach towarzyskich, podczas których stanowią istną nić porozumienia, lub wręcz przeciwnie. Powstaje ona właśnie na podstawie dopasowania znakami zodiaku.

zodiak znaki

Poniższe zestawienie znaków zodiaku przybliży cechy każdego z nich

 Baran

znak zodiaku baranPierwszym znakiem Zodiaku jest Baran (Aries), który patronuje urodzonym między 21 marca – 20 kwietnia. Osoby te są pełne energii, pomysłowości i życiowego entuzjazmu, choć działają nierzadko pochopnie i w pośpiechu. Jest egocentrykiem i indywidualistą z własnym zdaniem, a gdy zamierzone pomysły okazują się nietrafione szybko potrafią się negatywnie pobudzić. Jako liderzy nie lubią mieć przed sobą innych ludzi i pomysłów, choć mając wszystkich za sobą pilnują, by nikomu nie stała się krzywda. Potrafi być kłopotliwym partnerem, także w wyniku swojej szczerości, lecz przede wszystkim nieustępliwości i trudności z osiąganiem kompromisu.

Gdy chodzi o związki, Barany to atrakcyjni i bardzo przyjacielscy partnerzy (szczególnie dla Wag i Raków), choć wymagający i wręcz żądający dynamicznego i pomysłowego życia. W miłości kieruje nimi serce. Przyporządkowane im atrybuty to: z żywiołów – ogień, kolorów – czerwień, zapachów – róża, kamieni szlachetnych – diament. Baranami rządzi planeta Mars, planetą miłości jest dla nich Wenus. Pomyślny dzień tygodnia to wtorek.

 Byk

znak zodiaku bykNastępującym po Baranie astrologicznym znakiem jest Byk (Taurus), rządzący między 21 kwietnia a 21 maja. Byki to osoby pozytywne, łagodne, pokojowo nastawione do życia, uparte i raczej poddające się innym i dopasowujące, niż same liderujące. Wierny przyjaciel, gotowy na wiele poświęceń dla bliskich osób. Raczej akceptuje, niż konstatuje zmiany, a kiedy wyznaje pewne wartości jego aktywność skupią się wyłącznie wokół nich. Byki lubią być doceniane. Generalnie spokojne, potrafią oczywiście walczyć o swoje, co może się nawet objawić nagłą erupcją emocji. Bywają złośliwe i nieustępliwe.

Z natury lojalne i wierne swoim partnerom (najlepiej Skorpionom i Lwom) nie lubią się zbytecznie angażować. Cenią przyjaźń z osobami płci przeciwnej. Ich żywiołem jest Ziemia, planetą – Pluton. Identyfikowane z zapachem migdałów lub wanilii i wieloma przyjaznymi kolorami – od zielonego po żółty i pomarańczowy ; atrybutem z grupy kamieni są szafir i turkus, pozytywny dzień – piątek.

 Bliźnięta

znak zodiaku bliznietaBliźnięta (Gemini ) panują w okresie 22 maja – 21 czerwca. Osoby spod tego znaku kierują się w życiu wartościami uniwersalnymi. Obiektywne i realnie patrzące na świat, trochę z naiwnością dziecka; pełne wigoru łatwo wpadają jednak w rozkojarzenie, przez co pracują niedokładnie. Jest dobrze, kiedy wszystko układa się jak należy; gorzej, gdy życie rzuca im pod nogi kłody – wtedy łatwo wpadają w złość, posuwając się do perfidnej gry i pasywnej agresji. Jest im o tyle łatwiej, że z lekkością kłamią. To osoby zmienne w podejmowaniu decyzji, a także ocenie innych; walczą nawet wówczas, gdy nie mają racji. W rozwiązywaniu problemów wolą często oprzeć się na innych, niż w pojedynkę się z nimi siłować. Mimo to Bliźnięta uznawane są za najinteligentniejsze

Lubią nawiązywać nowe kontakty, choć często kierują nimi powierzchowne i niestałe uczucia. Jeśli już może się udać, to ze Strzelcem, ewentualnie Panną. Ich partnerzy powinni podzielać ich pasje i potrafić dostosować do zmian, jakie lubią. Bliźniętami rządzi Merkury, planetą miłości jest Jowisz, natomiast przyjazny żywioł to powietrze. Pomyślny dla Bliźniąt dzień to środa, identyfikujące kolory – niebieski i żółty, zaś kamienie – agat, beryl i chryzopraz.

Rak

znak zodiaku rakW okresie 22 czerwca – 22 lipca gwiazdozbiorem rządzi Rak (Cancer). Raki mają podwójną osobowość – z jednej strony przyjazne ludziom, troskliwe i uczuciowe, zmysłowe i pełne wyobraźni, z drugiej potrafią wykazać się egoizmem, niezdrową nadwrażliwością i tendencyjnością w działaniu. Przeważnie domatorzy ale nie stronią od towarzystwa poza ogniskiem rodzinnym. Mają naturę marzycieli, uwielbiają obcować ze sztuką, co potwierdza ich dużą wyobraźnię. Tak dużą, że osoby spod znaku Raka z chęcią sięgają po horoskopy i oddają się wróżbom.

W uczuciach równie zmienni, głównie z powodu braku stuprocentowej satysfakcji. Aktywni także w kontaktach z osobami, z którymi dawniej tworzyli związki. Żywiołem Raków jest woda, w miłości dowodzi nimi Saturn, a planetą rządzącą jest Księżyc. Szczęśliwe kolory – niebieski i purpura, kamienie szlachetne – chryzoberyl, perła, selenit i szmaragd. Raki łączone są z zapachem jaśminu. Jeśli małżeństwo, najlepiej zawarte z Koziorożcem.

 Lew

znak zodiaku lewOkresem kolejnego w zodiaku – Lwa (Leo) – jest 23 lipca – 23 sierpnia. Osoby w znaku Lwa są otwarte i choć ze skłonnością do dominacji, szlachetne, ale też pyszne. Szanują innych, ale nie obce im są zachowania despotyczne. Ambitne Lwy, dążą do zdobycia szczytów, w czym pomaga im silna osobowość i stanowczość w działaniu. Interesuje je rządzenie i odnoszenie zwycięstwa, w czym nikt nie może im przeszkodzić. Nie powoduje to jednak, że Lwy nie mają prawdziwych przyjaciół. Jako ekstrawertycy lubią wspierać się na innych i z nimi obcować. Kieruje nimi odwaga i logika, choć nie są odporni na własne słabości. Nie zamartwiają się zbytecznie, chętnie wychodzą do innych ludzi z różnymi inicjatywami.

Lwy są pomocne i to bezinteresownie. Nie unikają osób nieszczerych, które schlebiają ich gustom. Wręcz przeciwnie – przymykają na to oko. Dlatego są dość wygodnymi i pożądanymi partnerami, głównie dla Wodników, ale też Skorpionów. Żywioł Lwa to ogień, przyjazna planeta – Słońce; miłość reprezentuje planeta Uran. Lwy dobrze czują się wśród zapachu piżma i kadzidła, ich szczęśliwy dzień to niedziela, kolory – pomarańczowy, czerwony i żółty. Kamieniem szlachetnym Lwów jest bursztyn, a także topaz i chryzolit.

 Panna

znak zodiaku pannaPanna (Virgo) zodiakalnie patronuje od 24 sierpnia – 23 września. To znak osób cierpliwych i precyzyjnych w każdej dziedzinie życia. Panny są pracowite i zadbane, czasem aż do pedantycznej przesady; dociekliwe, godne zaufania, potrafią zrazić nagłym chłodem i nadmiernym, widocznym niezadowoleniem. Osoby spod tego znaku to znakomici obserwatorzy, przez co z lubością oddają się głośnym osądom i krytyce. Nie mają cech przywódczych, ale też nie idą na oślep; ich działanie nie jest pozbawione logiki.

Rzadko okazują prawdziwe emocje, choć uważane są za osoby atrakcyjne. Starają się kontrolować uczucia, aż do ich skrywania. Cechują je dobre maniery, czym dość szybko przyciągają potencjalnych partnerów. Nie stronią od przelotnych romansów, a to z powodu ich pobudzonej aktywnością wyobraźni. Pannami rządzi Ziemia, za planetę miłości uważany jest Uran. Jeśli partner, najlepiej spod znaku Ryb, przyjaciel – Strzelec. Pomyślny dla Panny dzień to środa, barwa – żółta lub brunatna. Najlepszy kamień szlachetny to nefryt, zaś zapachy – bez, fiołek i lawenda.

 Waga

znak zodiaku wagaKolejna w gwiazdozbiorze jest Waga (Libra), 24 września – 23 października, znak zodiaku osób cechujących się aktywnością społeczną, bezstronnych i ugodowych. Mimo ogromnych pokładów wdzięku Wagi potrafią jednakowoż popaść w samouwielbienie, jak ognia unikają też tych, którzy ośmielą się je skrytykować. Przyjacielskie, identyfikują się z punktem widzenia swoich znajomych. Jak na artystyczne dusze przystało przedkładają sztukę nad naukę.

Gdy chodzi o związki, osoby spod znaku Wagi mają słabość do flirtowania, co ułatwia im fakt, że przyciągają płeć przeciwną. Bardzo uczuciowe, z łatwością wpadają w sidła zaangażowania. Słaba racjonalna ocena sytuacji powoduje, że często pakują się w kłopoty w relacjach uczuciowych. Najlepszym partnerem dla Wagi jest Baran, choć emocje Wag rozumie też doskonale Koziorożec. Sprzyjająca planeta dla osób spod tego znaku to Wenus, w miłości zaś Mars. Szczęśliwe kolory – niebieski i jadeitowy, dzień tygodnia – piątek. Odpowiednim dla Wag kamieniem jest opal oraz lazuryt, żywiołem zaś powietrze.

Skorpion

znak zodiaku skorpionPo Wagach czas na Skorpiony (Scorpio), czyli osoby urodzone w okresie 24 października – 23 listopada. To znak zodiaku ludzi odważnych i twardo stąpających po ziemi, po której poruszają się intuicyjnie. Skorpiony to ludzie otwarci i szczerzy, choć często sami nieufni i zdolni do zemsty. Potrafią działać bez litości tak, by skrzywdzić i rozbić. Znają swoje mocne strony, które wykorzystują bez wahania, nawet w złym celu. To ludzie z pasją, choć inni potrafią ich szybko znudzić.

Bardzo silni w uczuciach, z nadbagażem erotycznego żaru. Zaborczy, ale i wrażliwi, często błędnie lokują miłość, co później, jako porażkę, mocno przeżywają. Najlepszy związek mają szansę stworzyć z Bykiem. Przytłoczony przez Skorpiona partner może łatwo zrazić się do niego. Sprzyjającym żywiołem dla Skorpionów jest woda, planetą Pluton. Idealny kamień szlachetny to akwamaryn, koral lub karbunkuł, kolor – zielony lub niebieski. Skorpionami w miłości rządzi planeta Uran. Najlepszy dzień? Wtorek.

Strzelec

znak zodiaku strzelecCzas Strzelca (Sagittarius) przypada na 24 listopada – 22 grudnia. Osoby urodzone w tym okresie należą do grona otwartych i optymistycznych idealistów, odważnych i pogodnych z natury. Pozytywne cechy przysłaniają te gorsze, jak brak hamulców w działaniu i taktu w kontaktach towarzyskich oraz nadgorliwość. Strzelec to osoba energiczna, głodna wolności, z natury pogodna i to również w sytuacjach, które uznaje za swoje porażki. Dość często traci jednak cierpliwość. Ceni niezależność i wzajemność relacji, stąd też ma wokół siebie wielu przyjaciół.

Strzelce mają naturę ekstrawertyków o podwyższonej wrażliwości. Ze związków czerpią wiele satysfakcji, choć przy braku kompletnej wzajemność łatwo wpadają w pułapki uczuć. Czasem działają bez pełnego przekonania, co może rodzić ból rozczarowania. Nie stronią od znajomości, które niekoniecznie oparte są na elementach partnerstwa. A to najlepiej przeżywają z Bliźniętami oraz Rybami. Pomyślnym dniem dla Strzelców jest czwartek, kolorem – żółty i niebieski, planetą miłości zaś Merkury. Żywiołem osób spod tego znaku jest ogień, Strzelcami rządzi Jowisz. Z kamieni szlachetnych wybierają ametyst i topaz.

Koziorożec

znak zodiaku koziorożecOsoby, których znakiem zodiaku jest Koziorożec (Capricornus), urodziły się pomiędzy 23 grudnia a 20 stycznia. To przeważnie typ partnerski, odpowiedzialny i zorganizowany, choć nierzadko z ukrytym zamiarem dyktowania własnych warunków, nieustępliwy i w związku z tym o podwyższonym progu ambicji. Trzy podstawowe cechy charakteru to niezależność, wysoki stopień samokrytyki i ostrożność w podejmowaniu decyzji, często przesadna. Skryci w sobie i uczciwi, dobrze zorganizowani, choć ze skłonnością do częstych wahań nastrojów. Posiadają cechy sprawnego przywództwa, od którego nie uciekają.

W życiu partnerskim jest różnie, bowiem raz zraniony Koziorożec ostatecznie porzuca dotychczasowego partnera. Poza tym jednak częściej jest stały w uczuciach (najlepszy ku temu jest Rak), choć częste zmiany partnerów to także nic nadzwyczajnego. Nie oznacza to, że mają problem z utrzymaniem trwałych więzi z innymi. Na poziomie przyjacielskim to bardzo cenione osoby, utrzymujące trwałe znajomości. Koziorożec znajduje wsparcie w Saturnie, jego planetą miłości jest Księżyc. Identyfikuje się z Ziemią, szczęśliwy kolor to czarny. W zapachach czerpie energię z magnolii i sosny, jeśli z kamieni to musi to być onyks, rubin lub malachit. Dobry dzień dla Koziorożca to sobota.

Wodnik

znak zodiaku wodnikWodnik (Aquarius) to znak urodzonych między 21 stycznia i 21 lutego. Znak ludzi poszukujących, ekscentrycznych, ceniących samodzielność i odkrywanie, choć ze skłonnością do zachowań wręcz fanatycznych. Żyją zgodnie z wewnętrznym planem; systematycznie, bez uprzedzeń, rzadko identyfikując się z poglądami tłumu. Empatyczni, z ogromnym poczuciem humoru i takąż inteligencją. Potrafią wprawdzie dramatyzować i odsunąć się na jakiś czas od życia towarzyskiego, jednak nie można ich uznać za jednostki lubiące alienację. Nawet, jeśli górę biorą u nich skłonności do zachowań skrajnie egoistycznych.

Patrząc na stronę uczuć Wodniki postępują często na oślep, oddając się w całości ukochanej osobie. Nie widzą wad do czasu, gdy nie zostaną mocno zranione. A wtedy zaczyna się ich prawdziwy dramat. Wierne i lojalne wobec partnera, Wodniki długo uczą się życia w związku i ograniczonego zaufania. Jeśli partner, najlepszy wyborem jest Lew. Wodnikowi sprzyja Uran, w sprawach miłosnych zaś decyduje Wenus. Żywioł Wodnika to powietrze, szczęśliwy dzień – podobnie jak u Koziorożca sobota. Kolory wybiera raczej szare lub błękitne, z zapachu koniecznie azalia lub gardenia, zaś pomyślny kamień to dla Wodnika cyrkon i granat.

Ryby

znak zodiaku rybyNadszedł czas na ostatni ze znaków zodiaku. A tym są Ryby (Pisces), których astrologicznym okresem jest 22 lutego – 20 marca, kierują się intuicją i opierają swą aktywność na poświęceniu. Mają jednocześnie skłonności fatalistyczne, łatwość popadania w nałogi. Żyją trochę w nierealnym świecie; z jednej strony delikatne i uczuciowe, łatwo popadają w bezczynność i frustracje. Bardzo empatyczne, ale i skryte. Rządzi nimi niezdecydowanie i rozkojarzenie, powodowane skupianiem się na problemach innych.

Nie są typem przywódcy, dlatego też z reguły dobrze układają im się relacje w związku partnerskim lub małżeńskim. Cenią bezpieczeństwo przy wyborze, choć nie mają często nad nim dostatecznej kontroli. Nadmiar dobra, jaki w sobie noszą powoduje, że często ich wewnętrzna równowaga chwieje się i prowadzi do rozpadu. Najlepszą partią dla Ryb są Panny, emocjonalnie bliskie są także Bliźnięta. Przyjazna planeta to Neptun, w sprawach miłosnych – Merkury. Kolorem Ryb jest niebieskozielony, także żółty, przychylnym dniem tygodnia – czwartek. Naturalnym żywiołem dla Ryby jest woda, kamieniem – ametyst i perła. Zapach, jaki je przyciąga, to lotos.

horoskop milosny doradca zyciowy
Usługi SMS na numer 72211 niedostępne w sieci T-Mobile (Era)
wróżby na sms telefon
codzienny
wielki horoskop na 2012 rok
moc imion
andrzejki
tłumaczenie snów
astrologia w pigułce
dla par singlii
horoskopy wrozki